למה מ”ט?

בגלל שהיא עובדת.

אנשים רבים תוהים כיצד יתכן שטכניקה פשוטה של מדיטציה, המתורגלת במשך 15 דקות פעמיים ביום, יכולה ליצור השפעה כל כך עמוקה על מערכת החינוך כולה.

הסיבה לכך היא שאנחנו עדיין מתבלבלים בין ההתנסות האמיתית במצב הטרנסנדנטלי לעומת ההרפיה שאנשים יכולים להשיג בסוגים אחרים של טכניקות מדיטציה.

להרפיה יש אפקט כלשהו, אבל היא לא יוצרת מצב מנוחה מיוחד שמאפשר לגוף לפרק אפילו את המתחים העמוקים ביותר. ההתנסות בטרנסנדנטלי עושה בדיוק את זה.

הרפיה מרעננת את החשיבה אבל היא לא יוצרת את המצב בו המוח מתחיל להתפתח באופן מלא, כמקשה מאוחדת אחת. ההתנסות בטרנסנדנטלי עושה בדיוק את זה. ניתן למדוד זאת ע”י מדידת זרימת דם מוגברת למוח בזמן תרגול מדיטציה טרנסנדנטלית, או עליה בקוהרנטיות (מידת הסדר) בפעילות גלי המוח (ראה: פיתוח המוח השלם).

ההתנסות בטרנסנדנטלי היא המפתח לפיתוח מלוא הפוטנציאל האנושי שלנו, מפתח שאבד למשך דורות מפני שאנשים איבדו את הטכניקה הטבעית על-מנת להגיע למצב הזה. הם הפכו את המדיטציה להרבה יותר מסובכת וקשה מכפי שהיא אמורה להיות. באמצעות הטכניקה הנכונה הרוח תגיע, באופן אוטומטי וטבעי לחלוטין, אל המצב הטרנסנדנטלי. בדיוק בגלל זה המדיטציה הטרנסנדנטלית קלה ללמידה, מהנה לתרגול ובעלת תוצאות מידיות.

יותר מ-600 מחקרים מדעיים ו-350 פרסומים מדעיים של למעלה מ-250 אוניברסיטאות מסביב לעולם חזרו ואישרו את ההשפעות שיש למדיטציה הטרנסנדנטלית על הרוח, גוף, מוח, בטחון עצמי, בריאות, אינטליגנציה, מערכות יחסים ועוד. יותר מ-50 מחקרים אישרו את ההשפעות בתחום החינוך. קיימות מעט מאוד תופעות במדע שיש לגביהן נפח כזה של הוכחות מדעיות מפורטות המתעדות את האפקטיביות שלהן.